Интересное

У місті почастішали земельні конфлікти

У місті почастішали земельні конфлікти


25 Октябрь 2013

У місті почастішали земельні конфлікти

Забудовники не завжди можуть порозумітися із сусідами
Будівельний бум, що спостерігається останнім часом, приніс із собою і прикрі наслідки. Принаймні до редакції «МБ» останнім часом надійшла інформація про чотири земельні ділянки у густозаселених місцях, де виник конфлікт між забудовниками та їхніми сусідами.

Чернівчани переважно протестують проти будівництва взагалі, вважаючи за більш доцільне спорудження дитячих майданчиків. Іноді сусіди переконані, що новобудова може завдати шкоди сусіднім приміщенням, трапляється, забудовники займають більше землі, ніж їм було виділено.

— Люди протестують майже завжди, — розповів начальник архітектурно- планувального відділу управління містобудування та архітектури міської ради Сергій ГОМОНОВИЧ. — Навіть якщо підприємець встановлює звичайний кіоск, часто кажуть: «Чому біля мене, хай краще в іншому місці».

Більшість протестів є необгрунтованими. Адже рішення про виділення земельної ділянки під забудову приймає міська рада. На розгляд сесії управління містобудування виносить лише питання, які погоджено з усіма відповідними службами.

Тобто, якщо є рішення сесії міської ради, в такому разі всіх необхідних норм обов’язково дотримано. При цьому чинне законодавство не передбачає надання згоди сусідами на будівництво.

Одна зі спірних ділянок, з приводу якої мешканці неодноразово зверталися до міської влади, розташована в центрі міста на вулиці Турецькій. Там ділянку під забудову під номером 12А отримав приватний підприємець Лащак В. В. Усі необхідні дозволи і підписи він має, що і показав мешканцям сусідніх будинків.

— Ми не проти будівництва, — пояснив свою позицію Роман Кравчук із будинку N14. — Нас турбує, чи було здійснено всю необхідну екпертизу. Адже наша вулиця пролягає на схилі у зсувній зоні, навколишні будинки румунського періоду не завжди мають достатній фундамент, а нижче зазначеної ділянки знаходиться підпірна стіна, на якій неозброєним оком помітно деформацію.

Отож, ми неодноразово зверталися до влади, щоби свою оцінку дав відповідний експерт — чи не завдасть шкоди викопування котловану та інші роботи сусіднім будинкам. Тим більше, що є інформація, що видано дозволи на зведення ще трьох будинків поруч.

Мешканці Турецької та Шкільної вважають, що доцільніше було би на цій ділянці зробити дитячий майданчик, адже в центрі міста місць для відпочинку зовсім небагато. Нещодавно подібна ситуація на вулиці Комарова переросла у справжній конфлікт з ламанням парканів.

Мешканці дев’ятиповерхівки влаштували пікетування сесії міської ради, яка стала на їхній бік і вилучила спірну будівельну ділянку в забудовника. Зрозуміло, тепер залишилася незадоволеною фірма. Адже в роботи вже було вкладено певні кошти, які ніхто не поверне.

До того ж, крім переконання самих мешканців багатоповерхівки, що будівництво поруч завдасть їм шкоди, жодного документального підтвердження цьому немає.
Управління містобудування і архітектури запевняє, що всі дозволи на будівництво видаються лише на підставі дотримання необхідних вимог.

Незадоволені сусіди не завжди з цим погоджуються, кажучи, що за хабар можна отримати чи не будь-який папір та підпис. Поки що до суду за доведенням своєї правоти не звертався ніхто.

Найсвіжіший випадок, коли під час здійснення ремонтних робіт дав тріщину сусідній будинок, трапився лише тиждень тому. Схоже, побоювання чернівчан таки небезпідставні.