Интересное

Тепер і Татарка — елітний мікрорайон

Тепер і Татарка — елітний мікрорайон


17 Июнь 2013

Тепер і Татарка - елітний мікрорайон

Ще донедавна Татарка вважалася не вельми привабливим мікрорайоном столиці: тут переважали забудови минулого, а то й позаминулого століть, подекуди вже такі, що вікнами повгрузали у землю.

Та й транспортне сполучення було примітивним — один-єдиний 31-й автобусний маршрут.

Нині ж сюди їздять не лише на привабливих «Богданах», але й на розкішних авто, бо на очах за кілька літ виросли красені-новобудови. Певна річ, теж привабливі, розкішні. І що не рік, то густішає їх, а отже, зменшуються зелені острови, де тутешні мешканці люблять відпочивати.
— Бувало, у вихідні усією сім’єю виходили на схили у гай, на лоно природи, — не без пристрасті розповідає Ніна Кирилівна Пустовіт. — Теперечки там, якщо не гаражі, то будівельні майданчики.

Останньою краплею, яка переповнила наше терпіння, стало повідомлення про намір збудувати висотний дім поряд із будинком N 9 на вулиці Печенізькій.
Чутки про майбутню забудову біля дитячого скверу вмить облетіли весь мікрорайон, і мешканці почали гуртуватися.

Недавно відбулося вже третє зібрання громади. Цього разу долучилися представники Шевченківської райдержадміністрації, районного комітету Соціалістичної партії України.

Захищати своє право на відпочинок, безпечне житло вийшли з плакатами навіть люди похилого віку і дітлахи.
Мешканці обурені не лише тим, що майбутній забудовник зазіхнув на зелену оазу мікрорайону, а й тривожаться: схили Татарки піщані — не встигне добряче грюкнути сваєзабивна техніка, як посунуться сусідні будинки.

На деяких тріщини вже й так добрячі. Надія Процько, яка мешкає на вулиці Отто Шмідта, 26″б», схвильована ще й тим, що фірма, яка орендує тут приміщення, претендує на прибудинкову територію. Мовляв, це наша земля і вам тут нічого ходити та паркувати свої автомашини.

Поставили навіть шлагбаум. А на схилах начебто мають намір будувати котеджі. Неподалік Макаріївської церкви їх вже чимало — величніші, ніж Божий храм.
— Складається таке враження, — не приховує свого обурення пані Надія, — що у нас спочатку створюють проблеми, щоб було з чим боротися.

Громада, яка зібралася біля дитячого майданчика, з нетерпінням чекала, що їм скаже місцева влада, їхні депутати.
— Ми не залишимо вас наодинці з цією проблемою, — запевнив присутніх голова Шевченківської райдержадміністрації Микола Харитончук. — Не допустимо, щоб цей зелений куточок столиці перетворився на будівельний майданчик. Якщо інвестор має намір споруджувати тут щось, то має щонайперше порадитися з громадою, отримати у неї дозвіл на будівництво.

У Києві є містобудівна рада, яка, гадаю, прислухається до вашої думки і прийме виважене рішення. На лівому березі Дніпра достатньо землі, аби споруджувати висотки.

Такої ж думки і депутат Київської міськради по цьому виборчому округу Ганна Матіко-Бубнова:
— Без вашої згоди ніхто не посміє привозити на Татарку будівельну техніку. Ми не дозволимо знищити дитячий скверик.

Громада прийняла відповідну резолюцію, яку надіслали міському голові Олександру Омельченку.
Автор:
Валентина Брязгунова