Интересное

Столиця з великим селом

Столиця з великим селом


14 Июнь 2013

Столиця з великим селом

Поки що назвати Київ європейською столицею можна лише умовно. Звичайно, вигляд його центравльної частини цілком відповідає столичним умовам. А от щодо околиць…

Минулої п’ятниці міське керівництво оглядало мікрорайони приватної забудови Дніпровського і Дарницького районів. Можливо, у когось викликали ностальгію краєвиди за вікном автобуса — ми проїжджали типово сільськими розбитими вуличками, бачили хатинки й палаци, сади й городи, обнесені різноманітними парканами.

Хоча подекуди завдяки виконанню програми «Київ без околиць» місцина вже набуває міського вигляду.
Голова Дніпровської райдержадміністрації Олександр Шевчук розповів, що 1150 будинків приватного сектору району розташовані в селищах ДВРЗ, Микільська Борщагівка, у Старій Дарниці та на вулиці Марка Черемшини.

Тут проживає понад 4 тисячі мешканців. На 2005 рік передбачено майже 6 млн. грн. На проведення всіх робіт, пов’язаних із прокладанням водогону більшого діаметру від вулиці Літинської до вулиці Довбуша, завершення прокладання каналізації, газифікації, замощення міжрельсового простору трамвайних колій, проведення капремонту вулиці Алма-Атинської, облаштування другого виїзду з ДВРЗ на вулицю Довбуша.
— Не всі водорозбірні колонки, яких у районі дуже багато, відповідають санітарним нормам, — зазначив Олександр Шевчук. — Тому ми проводимо інвентаризацію всіх джерел водопостачання і робитимемо все для того, щоби привести їх до норми.

На ДВРЗ побудуємо бювети з артезіанською водою.
Голова Дарницької райдержадміністрації Микола Кирилюк розповів про стан справ на Червоному Хуторі, де у 502 будинках мешкає близько 3 тисяч осіб.

Виконано практично всі роботи із газифікації, телефонізації, енергозабезпечення. Залишилися роботи із водовідведення і каналізації. Це коштуватиме 24 млн. грн.
Найбільший мікрорайон приватної забудови в Дарницькому районі — Бортничі.

Тут близько 2,5 тисячі будинків, де проживає 11 тисяч мешканців. Цього року завершено його газифікацію (82 кілометри мереж), виконано роботи із облаштування доріг, ведуться роботи з прокладання каналізації, завершено першу чергу водопроводу в Нижніх Бортничах.

Телефонізацію також завершено. Є проблеми з енергозабезпеченням: у житлових будинках напруга лише 180 вольт. Тому разом із «Київенерго» заплановано побудувати 6 підстанцій.
В Осокорках житлові будинки зведено поряд із дачними ділянками, яких близько 17 тисяч.

Розпочато їх газифікацію, яку цього року завершать.
Наступного року в усій красі постане парк Партизанської слави площею 112 гектарів. Його реконструкція коштує 27 млн. грн. Тут упорядковують доріжки, зводять спортивні та дитячі майданчики, облаштовують озера і пляжі.

Невдовзі буде завершено будинок садівника, трансформаторну підстанцію, громадський туалет, облаштовано центральний вхід.
Підсумки виїзної наради підбивав перший заступник голови КМДА Валерій Борисов: «Стан парканів у приватному секторі викликає не тільки незадоволення, а навіть здивування через байдужість до цієї проблеми.

Це стосується всіх мікрорайонів малоповерхової забудови».
Ми запитали Валерія Дмитровича про плани забудови півострова на Осокорках.
— Ідеться про територію біля Південного мосту (якщо їхати з Борисполя, праворуч), де приватний сектор, — відповів пан Борисов. — Існує дві концепції.

Перша — відселення мешканців і зведення там житла. Друга – теж відселення мешканців і будівництво ділового центру «Київ-Сіті». Обидві пропозиції нині вивчає Головкиївархітектура, щоб дати проектні рішення.

Вивчається питання, чи доцільно робити там великий бізнес-центр із готелями, чи отримаємо ми реального інвестора, бо високоповерхова забудова 45 гектарів — це дуже великі кошти.
Автор:
Прокіп Кирилов