Интересное

Непрозорість тендерів Євробачення, відкритий лист президенту

Непрозорість тендерів Євробачення, відкритий лист президенту


13 Декабрь 2013

Непрозорість тендерів Євробачення, відкритий лист президенту

Президенту України
п. Ющенку В. А.
Шановний пане Президенте!
Звертаємось до Вас з проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалась навколо проведення пісенного конкурсу «Євробачення 2005».

Представники Національної телекомпанії України (насамперед — у особі віце- президента п.Грицака) у виборі технічних та дизайн-партнерів конкурсу нехтують прозорими підходами у визначенні підрядних організацій і задекларованими демократичними принципами. Тендер щодо визначення технічних та дизайн-партнерів, в якому наші компанії намагаються взяти участь з червня 2004 року, всупереч законодавству України не проводиться взагалі.

Те ж саме стосується і наших зарубіжних партнерів, зокрема – датської компанії «SeeLite», яка вже не раз здійснювала забезпечення світлотехнічним обладнанням конкурсу «Євробачення». Натомість представники Національної телекомпанії України навмисно затягують терміни проведення тендеру, Тим самим унеможливлюючи саме проведення тендеру і лобіюючи інтереси певних фірм, зокрема інтереси шведської компанії «Spectra».

Керівництво Європейської Мовної Спілки постійно вводять в оману, звітуючи про тендер, який ніби то проводиться і про більш вигідну вартість послуг шведської компанії «Spectra» по відношенню до вартості послуг датської компанії «SeeLite», хоча «SeeLite» навіть не отримував від НТКУ інформаціюпро початок тендера. На сьогоднішній день вартість послуг компанії»Spectra» на один мільйон євро більше ніж орієнтовна вартість аналогічних послуг компанії «SeeLite».
Інформація про те, що окрім фірми «Spectra» більше ніхто не виявив інтересу до конкурсу і не працював весь цей час над проектом, є неправдивою.

Вже більше восьми місяців ми намагаємось добитись початку тендеру, в якому братимуть участь всі достойні компанії з досвідом і світовим ім’ям, репутація яких не викликає сумнівів у Європейської Мовної Спілки.
Подібна ситуація склалась і навколо проведення тендерів серед розробників декорацій та відеодизайну.

Скориставшись періодом зміни влади на НТКУ п.Грицак залучив до художнього оформлення сцени Євробачення-2005 зовсім невідомого у фаховому середовищі дизайнера Михайла Ілька. При цьому він дезінформовував зацікавлені сторони повідомляючи, що дизайном сцени займається шведська сторона.

Великі побоювання викликає той факт, що п.Ілько ніколи не займався сценографією, а тим більше — такими масштабними сценографічними проектами, в той час як виробництво сучасних декорацій потребує знання модерних сценічних технологій, унікальної кваліфікації робітників, високопрофесійної підготовки художників-постановників та менеджерів, наявності певних виробничих потужностей, а також досвіду, який накопичується роками.
Годі й казати, що надання преференцій одній з компаній поза конкурсним відбором ставить біля десятка інших компаній, які б теж хотіли взяти участь у тендері, в нерівні умови.

Більше того, такий непрозорий спосіб розподілу замовлень дуже нагадує корупційні схеми, що розповсюдилися при старому режимі і який прямо суперечить Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», метою якого є «створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель товарів, недопущення корупції у цій сфері, забезпечення прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та досягнення оптимального і раціонального їх використання». Запропонований М.Ільком бюджет сценічного оформлення (10 млн.

Грн) приблизно на 1 млн. доларів перевищує бюджети тих проектів сценічного дизайну «Євробачення 2005», які так і не були запрошені до тендера.
Крім цього, на нашу думку, вибір сценографічного вирішення такої непересічної події в культурному житті Європи, яким є пісенний конкурс «Євробачення», потребував би широкого громадського і експертного обговорення із залученням авторитетів національного рівня і не мав би залежати від волі одного чиновника, який залишився нам у спадок від старої влади.

Сподіваємось на те, що керуючись законом, тендер все ж таки буде проведено.
Висловлюємо Вам нашу глибоку повагу і чекаємо на Ваше мудре рішення.
«ГАЛІ-ЛЕО» (ТзОВ) генеральний директор Крицяк Ю., технічний директор

Варшавський Е., директор з маркетингу Пруідзе Д.
«ФЕЄРІЯ» (фірма Шоу-Світла ТзОВ) генеральний директор Дрік М., директор, головний художник по світлу Андрущенко В.
«БІТА МЮЗІК» (ТзОВ) генеральний директор Бузовкін, заступник генеральногодиректора Трончук Ю.
«АРЕНА-ДИЗАЙН» (ТзОВ) директор Михайлов В.
«ГАГАРІН МЕДІА» (ТзОВ) директор Азархін А.
«ЗОНГ» (ТзОВ) директор Печуркіна-Шумейко Л.
«ТЕХНОЛОГІЯ І ДИЗАЙН» (ТзОВ) директор Кошовий В.
«СПЕЦЕФЕКТ» (РВК) директор Селезньов Ю.
«СТУДІЯ ТВ ПЛЮС» (ТзОВ) директор Пісний Ю.
СЦЕНОГРАФ Клісенко Н.

СЦЕНОГРАФ, ВІДЕОДИЗАЙНЕР Ципердюк Д.
СЦЕНОГРАФ Усенко Г.
СЦЕНОГРАФ Шульженко П.
СЦЕНОГРАФ Печуркін-Шумейко В.
СЦЕНОГРАФ Одуденко В.
«АРТ-МЮЗІК ПРОДАКШН» (ТзОВ) президент Гончаренко І.
«ЕКСПО 2000» (ТзОВ) директор Пашкевич О.
Примітка: лист надійшов адресатам на тому тижні.

По матеріалам: «Телекритика»
Адреса статті: www.telekritika.kiev.ua/comments/?id=21608