Интересное

Київська листівка: «У нас хочуть відібрати парк»

Київська листівка: «У нас хочуть відібрати парк»


24 Октябрь 2013

Київська листівка:

Шановні друзі, жителі Першотравневого масиву, Чоловіки!
У нас хочуть відібрати парк, що простягається вздовж Уманської. Планується будівництво 4-х об’єктів на площі більше 5 гектарів (з 13 га парку).

Сьогодні ще ростуть близько ЗО дорослих дерев біля шляхопроводу Караваєві Дачі, вони обнесені зеленою огорожею. Великі берези, символ Києва — каштани, стрункі тополі помічені білими хрестами.

Донедавна в тіні цих дерев відпочивали сім’ями мешканці Першотравневого масиву та всієї Чоколівки. Що з ними буде завтра?

Чинне законодавство не дозволяє будівництва в парках, тому це протизаконно!

Така ж доля чекає зелену зону вздовж вулиці Уманської та Першотравневого масиву.
Київська міська влада розпочала роздачу під будівництво спортивних майданчиків, скверів, прибудинкових територій.

Вже виношуються плани забудови біля рай військком ату по вул. іскрівськїй, 5А, поруч із будинком N 47 по Уманській та в інших місцях.
Вказані будівництва нічого спільного з розселенням «хрущовок» не мають, Але займуть всі можливі майданчики для цієї програми на масиві.

Тобто, коли настане черга, нам запропонують інший район.
Уважно подивіться на будівництво біля Караваєвих Дач. Аналогічні будівельні майдани можуть виникнути по всьому парку та будь-якому вільному місці.

Чисельні звернення багатьох ініціативних груп протягом двох років до різноманітних інстанцій не надали ніяких результатів.
На останній травневій сесії Київради почалось скасування подібних неправомірних рішень, тобто все в наших руках
За декілька днів було зібрано більше тисячі підписів жителів проти свавілля чиновників на Першотразневому.

Разом ми ще можемо зупинити браконьєрське будівництво біля Караваєвих Дач, руйнацію парку та «ущільнення» забудови Першотравневого.
Наші основні вимоги
1. Негайне зупинення будівництва на розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар.

2. Скасування рішень Київської міської ради та КМДА про відведення п’яти вказаних земельних ділянок в парку вздовж вулиці Уманської та вздовж будинку по Уманській 33-А.
3. Реальне надання лісопарковій зоні (парку «Супутник») вздовж вулиці Уманської (від Шляхопроводу Караваєві Дачі до ГБК «Уманський», вул.

Уманська, 6) статусу землі природно-заповідного фонду (регіонального ландшафтного парку), землі рекреаційного призначення.
4. Запрошення представників громадськості, екологів та ЗМІ на обговорення даного питання.
Ми починаємо опір. Чекаємо на Вас.

Лише дві години, віддані Вами, можуть врятувати парк.
Контактний телефон для допомоги: 8 (066) 443-1742
Поміркуйте над цим:
I. Парк «Супутник» виконує роль шумо та газо захисної лісосмуги між житловим масивом Першотравневии та двома гілками залізниці (перевантаженого Фастівського напрямку і Тетерівського).

2. Між вказаними гілками залізниці раніше була зелена зона, сьогодні це — величезний майдан відстою потягів далекого сполучення, який значно погіршив екологічний стан прилеглих житлових масивів.
3. Шляхопровід Караваєві Дачі та Чоколівський бульвар є зоною підвищеної загазованості, тому жодне доросле здорове дерево поруч не може бути знищено, оскільки саме дерева компенсують шкідливі викиди.

Під вказаними забудовами загине декілька сотень здорових дорослих дерев (в тому числі — Каштанів), які роблять Київ КИЄВОМ.
За офіційними даними замірів загазованості вулиць, що були виконані лабораторією Київської міської санепідемстанції на вул. Єреванській (яка схована далі в масиві) вже значно перевищують допустимі норми:
— концентрація азоту діоксит 0,10 мг/м3 при нормі 0,085 мг/м3,
— концентрація вуглецю окситу 7,2 мг/м3 при нормі 5,0 мг/м3.

4. Першотравневии масив переважною більшістю складається з «хрущовок», Але жоден з 5-й проектів не передбачає їх розселення і є типовим заробітчанством. Три проекти — будівництво житла на продаж організаціями які змогли отримати землевідводи.

Для кого ж будують вказані житлові будинки? Можливо, для киян, які потребують поліпшення житлових умов? Ні, в жодному разі, ні! Лише 7% збудованого в Києві житла передається черговикам, а 93% є джерелом надприбутків наближених до міської влади фірм.

Та й хто має можливість з трудових доходів купити квартиру за кілька десятків тисяч доларів? Міські чиновники та депутати отримують хабарі за незаконні землевідводи, забудовники в мить стають нуворишами, отже чиї інтереси захищає міська влада?

5. Ніхто не має права надавати дозволи на будівництво в зелених зонах, Тим більше в парках. Завдяки такій «містобудівній політиці» Київ за декілька останніх років почав нагадувати бетонні джунглі.

6. В проектуванні будівництва поруч з будинком по вулиці Уманській, 33-А закладені чисельні порушення законодавства та існуючих норм (ДБН 360-92), вже знесений дитячий майданчик, планується ліквідація гаражів інвалідів та декількох десятків дерев.
7. Дозволи надані в короткострокову оренду терміном на 5 років, що є проявом вищого цинізму чиновників.

Після 5-ти років 24 поверхові будівлі будуть зруйновані? Чи вже інший склад Київради відповідатиме за подібні свавілля? Тоді почнуться спекуляції на кшталт «в цих будинках живуть люди».

8. Будівництво церкви напроти будинку по вулиці Уманській, 31 не має під собою ніякого підґрунтя і скоріше є політичною акцією. Яскравим прикладом може слугувати храм, поставлений поруч з Південним вокзалом. Він не має приходу, будь-якої цінності дпя мешканців.

Ми не проти церкви, ми проти Ті розташування в парку і одночасної крадіжки у жителів 1,3 га місця для відпочинку.
9. Сьогодні вулиця Уманська, розвантажує шляхопровід Караваєві Дачі від транспортного потоку та сама стала більш забрудненою шкідливими викидами автомобілів, ніж вул. Єреванська.

Під час стаціонарних пробок на Чоколівському бульварі та Караваєвих Дач вказані нормативи перевищують допустимі показники в декілька разів.
10.

В зв’язку із стрімким зростанням кількості автомобілів в місті, кожне подвір’я Чоколівки та Першотравневого масиву зокрема заповнені автомобілями, тобто подвір’я вже не є місцем відпочинку. Парк вздовж Уманської є єдиним місцем для прогулянок з дитиною, тут досі живуть білки, дятли та солов’ї.

Чи житиме вони після забудови половини території парку?
11. Парк вздовж вулиці Уманської останні 2-3 роки навмисно був запущений Київською міською владою: не виділялися цільові кошти на прибирання, обрізку дерев, ремонт пішохідних доріжок.

А тепер забудовники спекулюють: «ми наведемо порядок». Яка ціна буде віддана за «наведення порядку»?
12.

Київський міський голова постійно оперує поняттям «територіальна громада міста Києва». Так ось -територіальна громада Першотравневого массиву категорично ПРОТИ 5-й вказаних будівництв. Про це поставили підпис більше тисячі громадян — жителів — киян.

Ми вважаємо таку «містобудівну політику» Київської міської влади злочином перед Києвом та киянами.
Ще не пізно, ми в змозі зупинит свавілля!

Захистимо свої права на життя в зеленому районі, а не бетонному мішку серед залізничних вагонів та автомагістралей:
3 вівторка, 14-ю червня, з 10-ї годині біля вїзду на будівництво (на розі вул. Уманської та вул. Петровського). Ми починаємо опір.

Приєднуйтесь до пікетування будівництва. Зустрінемось у парку! Лише дві години, віддані Вами, можуть врятувати парк.
Контактний телефон для допомоги: 8(066)443-17-42
Люди повинні знати своїх «героїв».

1. На розі вулиць Уманської та Чоколівський бульвар. Будівництво 24- поверхового житлового будинку із вбудовано-прибудованим книжковим магазином. Отримувач дозволу — ТОВ Видавництв о «Вечірня Зоря».

Площа відведеної земельної ділянки 0.7143 га. Рішення Київської міської ради КМДА N486-2/646 від 29.05.03р. Лоббіст (як правило, за кадром) Депутат Київради по в.о. N324 (Троєщина) Щербаков В.З.

Щербаков В.З. — депутат Київради по в.о. N24 (Троєщина) член Постійній комісії Київради з питань містобудування та землекористування; Хазяїн ТОВ .Видавництво «Товариство Вечірня Зоря» (видає однойменну газету на Троєщині); «прославився» захопленням кількох земельних ділянок в Пущі- Водиці під час недавніх подій, відвів також землю на Відрадному та в центрі Києва.

2. Біля літнього кінотеатру «Берізка» напроти будинку по вулиці Уманській, 37. Будівництво 24- поверхового житлового будинку (аналог того, що на Караваєвих Дачах). Будівництво житлового будинку.

Отримувач дозволу ТОВ «Видавництво «Вечірня Зоря». Площа 0.26 га початково, в плані- набагато більше. Рішення КМДА N8411-2/571 від 24.04.03р. Лоббіст — той самий Щербаков.

3. Спортивний майданчик поруч з будинком по вулиці Уманській, 33-А. Будівництво житлового будинку. Отримувач дозволу ТОВ «Аргумент Груп» , 0,39 га. N1015 від 23.12.04. Висока правоохоронна структура.

4. Напроти будинку по вулиці Уманській, 27-1. Будівництво церкви (висотою 43 м), автостоянки та двох двоповерхових споруд УПЦ Московського патріархату, 1,3 га. КМДА N183/1393 від 15.04.04р. Дружина екс-президента України Л.Кучми.

5. Напроти будинку по вулиці Уманській, 23/9 Будівництво адміністративного будинку Документи на стадії підготовки.
Разом ми ще можемо зупинити будівництво біля Караваєвих Дач, руйнацію парку та «ущільнення» забудови Першотравневого.
Контактний телефон для допомоги: 8 [066] 443-17-42
Джерело: лист в редакцію від відомої нам людини.