Интересное

Дві площі — погано, а безробітні — добре?

Дві площі — погано, а безробітні — добре?


12 Апрель 2013

Дві площі - погано, а безробітні - добре?

Наталя РОТАЙ
Позавчора в столичній мерії київський голова Олександр Омельченко відзвітував за підсумками соціально-економічного розвитку Києва впродовж п’яти мiсяців. На цій зустрічі журналісти дізналися, що… Хто, хто на Європейську прийде?

Завтра громадськість дізнається, хто переміг у конкурсі проектів забудови однієї із найпрестижніших площ Києва (або ж почують оголошення про четвертий тур змагань архітекторів). Журналісти поцікавились, який проект обрав би мер столиці, на що Олександр Омельченко відповів: «Якби ми (мається на увазі бюджет) не були такі бідні, а були достатньо забезпечені коштами, то взагалі б нічого там не будували, а відселили б той будинок, який стоїть між Майданом та Європейською, і об’єднали б ці дві площі.

Але мусимо будувати багатоповерхівку, щоби київська земля приносила городянам прибуток». Безробітні — то добре
Таку доволі цікаву думку висловив мер Києва, додавши, що вакансій у столиці на сьогодні в півтора раза більше, ніж зареєстрованих безробітних: 27 тисяч місць проти 16 тисяч людей.

А це означає, що некваліфікованої та низькооплачуваної роботи вистачає, але кияни шукають кращих умов праці та вищої оплати. До речі, середня зарплата у Києві становить 1115 гривень, Але у закладах освіти вона не дотягує до 800 гривень, а в промисловості значно перевищує тисячу.

Одначе мер пообіцяв, що до 2006 року зарплата освітян наздожене «промислову». Метро — це вам не базар,..
Міська влада вже неодноразово намагалася очистити метрополітен від торгівців, які захаращують входи й виходи до «підземки», а в «годину пік» заважають проходити пасажирам і створюють останнім незручності.

Спочатку торгівці мали залишити переходи 1 січня, потім — 1 квітня, 1 травня…
Щоразу рішення КМДА викликало шалений опір підприємців, вони виходили на акції протесту, погрожували пікетувати «Євробачення» і все на світі, аби тільки не позбутися насиджених місць.

Влада йшла на поступки і визначала нові терміни «розгону». Але цього разу, як стверджує мер Києва Олександр Омельченко, рішення остаточне і оскарженню не підлягає: 30 червня — останній день торгівлі в метро.

Люди отримають нові робочі місця, не гірші за попередні, а підземні вестибюлі стануть просторішими. Мер висловив побажання, щоби протягом 2 найближчих тижнів ситуація розв’язалася. …не цирк і не церква
Також із метро незабаром «попросять» і набридливих торгівців, які ходять по вагонах і пропонують різні дрібниці за суперзнижками, та жебракiв, які співають пісень, читають молитви і просять допомогти, хто чим може.

Як правило, пасажири не у захваті від таких «попутників», але мусять терпіти. Мер пообіцяв розібратися і з ними: «Я не користуюся метро, і для мене це новина, що у вагонах метро торгують і співають. Не думаю, що це неможливо змінити — було б тільки бажання.

Ми обов’язково вивчимо ситуацію і наведемо у метро лад». Телефон — у кожний дім
Сьогодні столиця за телефонною щільністю випереджає всі обласні центри України.

Мер задоволений, що запланована кілька років тому суцільна телефонізація міста практично завершена, і тепер на 100 київських сімей припадає 94 телефонні номери (тобто зв’язком забезпечена майже кожна квартира). Вибори на носі
Висловлене журналістами припущення про те, що Олександр Омельченко значиться четвертим номером у виборчому списку «Народного союзу «Наша Україна», мер ані підтвердив, ані спростував, вирішивши красиво «з’їхати з теми».

Спочатку мер зауважив, що йому ніколи не імпонувало число 4, та й узагалі не подобаються парні числа. Натомість числа 1, 3, 5, 7 він назвав більш привабливими. І на що саме натякав Сан Санич?.