Интересное

Ботанічний сад між будинками

Ботанічний сад між будинками


06 Февраль 2013

Ботанічний сад між будинками

Іванна РУДАКЕВИЧ
Відновити унікальний архітектурно-ландшафтний комплекс на вулиці Івана Франка, 48-50 мешканцям цих будинків перешкоджає міське управління архітектури.
Принаймні так стверджують самі львів’яни.

Мешканці вулиці Івана Франка вже кілька років борються за те, щоб території між будинками NN 48-50, які є пам’ятками архітектури, надали статусу дитячого майданчика. Лише в такий спосіб вони можуть урятувати старовинне подвір’я-сад від подальшої забудови й забезпечити неможливість будь-якого посягання на цей шматок землі ласих до наживи осіб.

Однак у подвір’ї
львів’яни планують встановити не тільки дитячі гойдалки, але й організувати цілий відпочинковий комплекс. Як розповів мешканець вулиці Івана Франка Анатолій Дмитрович, спеціалісти університету «Львівська політехніка» розробили проект реконструкції курдинера між будинками та зеленої зони, розташованої вище від нього. «Фігуру Матері Божої, яка стояла тут, ми відновили ще 2002 року.

Тепер плануємо реконструювати сходи, які ведуть із подвір’я у сад. Також хотілося б влаштувати в подвір’ї розведені доріжки, встановити фонтан, дерев’яні лавочки», — говорить пан Анатолій.

Крім цього, мешканці вулиці Івана Франка хочуть відновити декоративний садочок, який
ріс колись між будинками NN 48-50.
Проте бажання мешканців Івана Франка кардинально не збігаються з намірами міського управління архітектури, яке планує збудувати в подвір’ї-садочку офіс для якогось іноземного представництва.

Натомість на облаштування дитячого майданчика погоджуються виділити лише 210 км. метрів території подвір’я, тоді як у висновку про реєстрацію цієї земельної ділянки йшла
мова про 1688,8 кв. метрів під дитмайданчик.
Щоправда, як пообіцяв «Самопомочі» секретар постійної комісії молодіжної політики, спорту та туризму Юрій Кардашевський, ділянку між будинками NN 48-50 на вулиці Івана Франка забудовувати не будуть. «Нещодавно було засідання комісії, на якому було вирішено, що ділянка під відпочинковий комплекс залишаться в тих межах, які вимагають мешканці.

Ми відмовили управлінню архітектури, яке планувало збудувати тут якесь консульство. Думаю, що під час голосування на сесії міської ради жодних проблем не виникне», — говорить він.